MIKÄ ON TOLU? / WHAT IS TOLU?

Tolu on keväällä 2011 perustettu Tampereen ammattikorkeakoulussa toimiva liikuntaseura. Seuran virallinen nimi on Tampereen orastavat lihakset urheiluseura ry. Seuran tarkoituksena on edistää TUNI-yhteisön opiskelijoiden liikuntaa, liikuntamahdollisuuksia sekä järjestää erilaisia liikuntakursseja sekä -tapahtumia.

Tolu on taloudellista voittoa tavoittelematon seura, joka pyrkii tarjoamaan opiskelijahintaan mahdollisuuksia päästä kokeilemaan erilaisia aktiviteetteja ja urheilulajeja.

Tervetuloa mukaan nauttimaan liikunnasta ja hyvästä seurasta! :)

//

Tolu is sports group of Tampere University of Applied sciences, that is founded Spring of 2011. Group’s official name is “Tampereen orastavat lihakset urheiluseura ry”. The purpose of this group is to promote the well-being of TUNI-students and organize affrodable and fun events.

Tolu is a non-profitable group, that offers students chances to try different sports and activities.

You’re welcome to join us and play sports with good company! :)